Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

SÚKL varuje veřejnost před výrobky z reklamy

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) varuje veřejnost před výrobky, které se staly předmětem reklamy v řadě časopisů určených pro širokou veřejnost.

Jedná se o:

  • Biomagnetické reflexologické vložky do bot
  • Inteligentní zesilovač sluchu Audisin Maxi Ear Sound
  • Kapky do uší Biostenix sensi oil

Nabídka uvádí telefonní kontakt pro objednání. Výrobcem nabízených produktů je společnost Products llc Miami Florida. 

Vzhledem k tomu, že u nabízených výrobků jsou uváděny léčebné a kompenzační účinky, mělo by se podle klasifikace jednat o zdravotnické prostředky. Z aktuálně dostupných informací však nelze ověřit, zda nabízené výrobky skutečně splňují legislativní požadavky na zdravotnické prostředky v České republice tak, aby u nich mohly být léčebné účinky deklarovány. SÚKL již podniká kroky nezbytné pro takové vyhodnocení.

Upozornění pro veřejnost

V tomto okamžiku SÚKL důrazně varuje veřejnost, aby byla obezřetná a nedůvěřovala inzerátům, které mohou být zavádějící a u výrobků deklarovat účinky, pro které nemají náležité důkazy. Pokud o koupi takového výrobku přeci jen uvažujete, konzultujte jeho nákup s odborníkem, v ideálním případě s vaším ošetřujícím lékařem.

Rovněž SÚKL žádá o spolupráci: Pomozte nám informovat o těchto problematických výrobcích i své blízké v seniorním věku. Právě oni často takovým reklamním sdělením snadno podléhají.      

Odbor zdravotnických prostředků