Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Výskyt padělku zdravotnického prostředku AIR OPTIX® NIGHT&DAY® AQUA

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o možnosti výskytu padělku zdravotnického prostředku AIR OPTIX® NIGHT&DAY® AQUA společnosti Alcon Pharmaceuticals (Czech Republic) s. r. o. na českém trhu.

Na krabičce padělku je čárový kód vytištěn. To se liší od praxe společnosti Alcon, kdy se tyto informace na krabičku dostávají pomocí laserové ablace a zůstane po nich hrubý vyvýšený povrch.

Dosud nebyly zaznamenány žádné závažné události spojené s padělaným produktem, které by byly hlášeny společnosti Alcon, přesto doporučujeme každému očnímu odborníkovi, který zakoupil kontaktní čočky od jiného distributora, než je společnost Alcon, aby kontaktoval společnost, u které produkt zakoupil a získal od nich originální produkt společnosti Alcon.

Pro společnost Alcon je hlavní prioritou zdravé oči zákazníků. Požaduje, aby spotřebitelé získali originální výrobek, který jim doporučil jejich oční specialista, a který zaručuje bezpečnost spotřebitelů a kvalitu výrobku.

Vzhledem k tomu, že společnost Alcon Laboratories, Inc. tento padělek nevyrábí, nemůže ručit za funkční charakteristiky, mechanické vlastnosti, biokompatibilitu ani sterilitu tohoto výrobku.

Společnost Alcon Laboratiries, Inc. doporučuje zákazníkům před použitím zdravotnický prostředek AIR OPTIX® NIGHT&DAY® AQUA důkladně zkontrolovat a v případě, že obdrží jakýkoliv výrobek, o kterém budou mít podezření, že se jedná o padělek, jej nepoužívat. V takovém případě kontaktujte místního zástupce společnosti Alcon Pharmaceuticals (Czech Republic) s. r. o. Michala Vymyslického (email: michal.vymyslicky@alcon.com). Alcon Pharmaceuticals (Czech Republic) s. r. o. vám pomůže určit, zda je výrobek autentický.

 

Sekce zdravotnický prostředků

Státní ústav pro kontrolu léčiv

8. 11. 2018